امروز : سه شنبه 21 ارديبهشت 1400

سازمان ثبت احوال کشور


اداره کل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان

اخبار و اطلاعیه ها

گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ثبت احوال

گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ثبت احوال

اردیبهشت ماه هر سال یادآور خاطره رشادت مردهایی از جنس نور برای دفاع از مرزهای هویت و تابعیت در استان است . یکم اردیبهشت ماه مصادف است با شهادت شهید حسینعلی ارجمندی در سال ۱۳۸۴و چهارم اردیبهشت ماه مصادف است با شهادت شهید محمد رضا صیادی در سال ۱۳۹۳.

  • شهید حسینعلی ارجمندی در سال ۱۳۴۹در ایرانشهر متولد و در خانواده‌ای متوسط و مذهبی پرورش یافت. این شهید بزرگوار در فواصل کوتاه داغ دو برادر شهیدش را در جبهه‌های حق علیه باطل بر دل داشت و با استخدام در ثبت احوال زابل و پس از آشنایی با سیستم اداری و اهمیت شناسنامه و سند، کار صیانت از اسناد مردم را با جان و دل پذیرا گشت.
پس از آن با دعوت از وی در پست حراست عملاً با سابقه مثبت وی دژی مستحکم علیه مبارزه با رشوه‌خواری، جعل اسناد، سوءاستفاده از اسناد هویتی و تابعیتی را ایجاد کرد و ماندگارترین دوران خدمتی خود را در این ایام در ثبت احوال به نمایش گذاشت.
وی در هر مسئولیتی با کار و جدیت شبانه‌روزی زمان را رام خود می‌کرد و توانایی او در مدیریت باعث شد تا همزمان پست معاونت اداری، مالی و برنامه‌ریزی اداره کل ثبت احوال استان را نیز عهده‌دار شود.
این شهید اعتقاد راسخی به حقوق همکاران داشته و در نهایت سعی و تلاش در کار رسیدگی به امور همکاران لحظه‌ای از پای ننشست .
وی در پایان وقت اداری ۱۸ اسفند ماه ۱۳۸۳که همواره عادت داشت دیرتر از دیگر همکاران محل کارش را ترک نماید ، مورد حمله دشمنان کوردل قرار گرفت و مورد اصابت چندین گلوله قرار گرفت و علارغم تلاش پزشکان متأسفانه بر اثر شدت جراحات وارده در یکم اردیبهشت ماه ۱۳۸۴، روح بلندش به آسمان‌ها پرواز کرد.
  • شهید محمدرضا صیادی در سال ۱۳۶۳در شهرستان زاهدان درخانواده متدین و با ایمان دیده به جهان گشود درسال ۱۳۸۸با قبول شدن در ۳استخدامی هم زمان با انتخاب ثبت احوال سرباز در محروم ترین مکان استان مشغول به خدمت شد.
این شهید بزرگوار در انجام وظایف اداری و در دفاع از مرزهای هویت و تابعیت ایرانی بسیار دقیق و حساس بود .
وی در روز پنج شنبه ۴ اردبیهشت ۱۳۹۳ساعت ۱۲:۳۰هنگام اذان ظهر در حالی که پشت میز محل کار خود مشغول به پاسخگویی به ارباب رجوع و خدمت رسانی به مردم بود با رگبار افراد کور دل و اصابت ۵ گلوله به فیض شهادت نائل آمد .

مدیر کل ثبت احوال استان به مناسبت سالگرد شهادت این شهدای گرانقدر گفت : شهدای عزیز الگو و معیاری برای کارکنان ثبت احوال استان هستند .
وی گفت : دیدن نام و چهره شهدا همیشه یادآور ماموریت و هدف بزرگ ثبت احوال در دفاع از مرزهای هویت و تابعیت است .
یادشان گرامی و راهشان پر رهرو باد ؛ صلوات


تاریخ درج : 1400/1/31

بازگشت به آرشیو
آمار بازدیدها
تعداد کل بازدیدها تا امروز : 78775 نفر  |  تعداد بازدیدها کنندگان آنلاین : 2 نفر  |  تعداد بازدیدهای امروز : 8 نفر  |  تعداد بازدیدهای روز گذشته : 135 نفر  |  تعداد بازدیدهای 7 روز گذشته : 832 نفر  |  تعداد بازدیدهای 30 روز گذشته : 3382 نفر