امروز : سه شنبه 21 ارديبهشت 1400

سازمان ثبت احوال کشور


اداره کل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان

اخبار و اطلاعیه ها

برگزاری شورای راهبردی جمعیت سیستان و بلوچستان

برگزاری شورای راهبردی جمعیت سیستان و بلوچستان

با هدف بررسی روند اجرای سیساتهای کلی جمعیت ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و همچنین بررسی روند رشد جمعیت در استان سیستان و بلوچستان شورای راهبردی جمعیت با حضورمعاون سیاسی و اجتماعی استانداری و مدیران کل دستگاههای اجرایی ذیربط در محل استانداری برگزار گردید.
کوثری معاون سیاسی و اجتماعی استانداری در این جلسه بیان داشت: سیاست جمعیتی یک سیاست ثابت و واحد برای همه کشورها و برای همه زمانها نیست و در حقیقت یک سیاست جمعیتی ثابت و لایتغیر برای همه زمان ها و مکان ها وجود ندارد.
وی از همه دستگاههای اجرایی عضو شورای راهبردی جمعیت استان خواست آمارهای ارائه شده توسط ثبت احوال و سایر دستگاهها، و همینطور کمبودهای موجود در حوزه بهداشت ودرمان وسایر بخش ها که همه توصیفی از وضع موجود است را به همراه تحلیلهای لازم ارائه دهند که در نهایت بشود نتایج و پیشنهادات راهگشای فرابخشی از درون آن در آورد.
کوثری در ادامه سخنان خویش بیان داشت: با توجه به جوان بودن جمعیت استان با ٦٧درصد زیر ٣٠سال ورتبه آخر درسهم سالمندی با ٣/٢درصد (میانگین کشوری٦/١درصد) می بایست برنامه ریزی متفاوت تری در ابعاد مختلف نسبت به سایر مناطق کشور داشته باشیم.
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار در خصوص مهاجرت مردم استان گفت: در دوره ٥ساله ١٣٩٠-١٣٩٥تعداد ۸۲ هزار و ۷۸۳ نفر از سایر استانهابه استان سیستان و باوچستان مهاجرت کرده اند وتعداد ۱۱۲ هزار و ۲۸۴ نفر از استان خارج شده اند، بنایراین با توجه به روند منفی مهاجرت در استان و اینکه عمده تمرکز جمعیت ورودی به استان نیز به مرکز استان صورت می گیرد این مسئله توزیع فضایی جمعیت را از حالت تعادل خارج می کند بویژه اینکه مهاجرتهای داخل استان ما هم متاسفانه از مناطق کم برخوردار و مرزی به مرکز استان انجام می شود.
در ابتدای این جلسه مدیر کل ثبت احوال استان گزارشی از روند رشد جمعیت و مهاجرت در استان ارائه نمود .
رضا راحت دهمرده مدیر کل ثبت احوال استان با اشاره به آمار وقایع حیاتی در استان گفت: روند رشد جمعیت در استان سیستان و بلوچستان نیز با کاهش روبرو شده است اما این روند نسبت به سایر استانها در رتبه بالاتری قرار دارد .
در این جلسه روسای دانشگاههای علوم پزشکی زاهدان ، زابل و ایرانشهر گزارشی از اقدامات و فعالیت های صورت گرفته در استان ارائه نمودند و در خصوص همکاری بیشتر با ثبت احوال در ثبت به موقع وقایع حیاتی اعلام آمادگی نمودند .

تاریخ درج : 1399/10/24

بازگشت به آرشیو
آمار بازدیدها
تعداد کل بازدیدها تا امروز : 78775 نفر  |  تعداد بازدیدها کنندگان آنلاین : 1 نفر  |  تعداد بازدیدهای امروز : 8 نفر  |  تعداد بازدیدهای روز گذشته : 135 نفر  |  تعداد بازدیدهای 7 روز گذشته : 832 نفر  |  تعداد بازدیدهای 30 روز گذشته : 3382 نفر