امروز : سه شنبه 14 مرداد 1399

سازمان ثبت احوال کشور


اداره کل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان

اخبار و اطلاعیه ها

دیدار مدیر کل ثبت احوال استان با فرماندار جدید قصرقند

دیدار مدیر کل ثبت احوال استان با فرماندار جدید قصرقند

♦تلاش ثبت احوال این است که یک ایرانی بدون شناسنامه باقی نماند و هیچ غیر ایرانی به شناسنامه ایرانی دست پیدا نماید.
♦یکی از وظایف اصلی ثبت احوال انتشار آمار است و هدف این است آمار دقیقی از شهرستان در اختیار مسولین استان قرار گیرد ‌و این امر جز با مشارکت و همکاری مردم و مسئولین شهرستان امکان پذیر نمی باشد.
♦همه ادارات و نمایندگی های ثبت احوال با پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور متصل هستند و خدمات به صورت آنلاین به مراجعین ارائه می گردد و دیگر نیازی به ارسال مدارک به مناطق مختلف جهت تایید نیست و خدمات در دورترین نمایندگی های ثبت احوال به صورت لحظه یی ارائه می گردد.
♦مهاجرت یکی از موضوعاتی است که ثبت احوال در صدد ثبت تغییرات آن در پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور است تا بتوان آمار دقیق از جمعیت هر منطقه به دست آورد.
♦۱۲۰ نهاد و ارگان دولتی از پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور استفاده می کنند و دیگر نیازی به اخذ کپی کارت ملی و شناسنامه از مراجعین وجود ندارد و این امر کمک بسیاری در خدمات رسانی به مراجعین می نماید.
♦از مجوز ۵۰ نفر استخدامی ثبت احوال بیشترین تعداد جذب مربوط به قصرقند خواهد بود که در تیرماه مراحل ثبت نام اعلام خواهد شد و تا پایان سال این افراد به جمع نیروی های ثبت احواد اضافه خواهند شد .

پاک اندیش فرماندار قصرقند :
⬅همکاری و مشارکت ثبت احوال قصرقند و فرمانداری و بخشداری گذشته بسیار خوب بوده و امید است این امر در اینده سریعتر و با مشارکت بیشتر باعث گردد اقدامات موثر در شهرستان صورت گیرد.
⬅ استفاده از ظرفیت شوراها و دهیاران در خصوص پرونده های فاقدین و تایید هویت افراد با حساسیت خاص صورت گیرد و شورای شهرستان باید همکاری لازم را داشته باشد .
⬅همکاری و مشارکت شورای تامین در تعیین تکلیف و تسریع در روند پرونده های فاقدین شناسنامه از گذشته وجود داشته و این روند ادامه خواهد داشت.
 


تاریخ درج : 1398/4/9

بازگشت به آرشیو
آمار بازدیدها
تعداد کل بازدیدها تا امروز : 49102 نفر  |  تعداد بازدیدها کنندگان آنلاین : 1 نفر  |  تعداد بازدیدهای امروز : 23 نفر  |  تعداد بازدیدهای روز گذشته : 149 نفر  |  تعداد بازدیدهای 7 روز گذشته : 875 نفر  |  تعداد بازدیدهای 30 روز گذشته : 3246 نفر