امروز : دوشنبه 27 اسفند 1397

سازمان ثبت احوال کشور


اداره کل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان

اخبار و اطلاعیه ها

برگزاری جلسه فوق العاده کمیسیون ویژه فاقدین شناسنامه و مشکوک التابعین استان

برگزاری جلسه فوق العاده کمیسیون ویژه فاقدین شناسنامه و مشکوک التابعین استان

جلسه فوق العاده کمیسیون ویژه فاقدین شناسنامه و مشکوک التابعین شورای تامین استان با حضور مهمانان ویژه از سازمان ثبت احوال کشور؛ علیان مدیر کل حقوقی سازمان ثبت احوال کشور ، خسروی مدیر کل بازرسی ، رسیدگی به شکایات و ارزیابی عملکرد سازمان ثبت احوال کشور ، مقصودی فر مدیرکل ثبت احوال استان تهران به نمایندگی از معاون استاد هویتی سازمان ثبت احوال کشور به منظور بررسی مشکلات مربوط به حوزه فاقدین شناسنامه و مشکوک التابعین به ریاست سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری برگزار گردید .
در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر و بررسی مشکلاتی که تا کنون وجود داشت مقرر گردید موضوع تصویب و ابلاغ دستورالعمل اصلاحیه ماده ۴۵ از طریق مراجع مرتبط به صورت جدی پیگیری گردد تا با ایجاد وحدت رویه نسبت به رفع مشکلات اقدام شود . مسولیت ثبت احوال کشور تاکید نمودند با توجه به اهمیت این موضوع دستورالعمل به آیین نامه تبدیل شده تا در هیات دولت تصویب شود .
مسولین ثبت احوال کشور از عملکرد اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری به عنوان دبیرخانه کمیسیون تقدیر و تشکر نمودند.
سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی در این جلسه بیان داشت: مباحث حوزه فاقدین شناسنامه بسیار حایز اهمیت است زیرا با موضوع اسناد هویتی و منافع ملی گره خورده است و با توجه به شرایط مرزی استان باید با حساسیت بیشتری قدم برداریم.
ابوذر کوثری در ادامه افزود: انتظار داریم سازمان ثبت احوال کشور شرایط را برای ایجاد بانک اطلاعاتی فاقدین شناسنامه در کشور مهیا نماید تا از بروکراسی های اداری جلوگیری شود.
وی گفت: ما در حوزه مذکور باید نگاه فرابخشی داشته باشیم و در کنار حقوق شهروندی حق حاکمیت را نیز به صورت توامان در نظر داشته باشیم . در این جلسه نماینده دستگاه های ذیربط با توجه به شرایط استان درخواست ساماندهی به حوزه مرز و مرد اتباع و همچنین اتخاذ هرگونه تصمیم جدید برای ثبت نام در سطح ملی شدند زیرا این موضوع داری ابعاد مختلف سیاسی و امنیتی بوده که باید همه ملاحظات آن در سطح کلان مورد توجه قرار گیرد به همین دلیل انتظار می رود هرگونه اقدام جدید در سطح ملی تصمیم گیری شود.


تاریخ درج : 1397/12/22

بازگشت به آرشیو
آمار بازدیدها
تعداد کل بازدیدها تا امروز : 19032 نفر  |  تعداد بازدیدها کنندگان آنلاین : 3 نفر  |  تعداد بازدیدهای امروز : 97 نفر  |  تعداد بازدیدهای روز گذشته : 100 نفر  |  تعداد بازدیدهای 7 روز گذشته : 619 نفر  |  تعداد بازدیدهای 30 روز گذشته : 1963 نفر