امروز : چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398

سازمان ثبت احوال کشور


اداره کل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان

اخبار و اطلاعیه ها

نشست خبری مدیر کل ثبت احوال استان با اصحاب رسانه

نشست خبری مدیر کل ثبت احوال استان با اصحاب رسانه

رضا راحت دهمرده روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به شاخص های جمعیتی و ثبت وقایع حیاتی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: جمعیت سیستان و بلوچستان بر اساس آخرین آمارها 2 میلیون و 919 هزار و 802 نفر است که بیشترین این جمعیت با 51.5 درصد در روستاها ساکن هستند.
دهمرده با اشاره به ارتقای سطح و ایجاد نمایندگی های ثبت احوال در سیستان و بلوچستان گفت: تا پیش از انقلاب 6 اداره ثبت احوال در سطح استان به مردم خدمات ارائه می کردند که هم اینک این اداره کل دارای 33 اداره مستقل، 11 نمایندگی در مراکز بخش ها و 9 نمایندگی در بیمارستان ها و یک نمایندگی در آرامستان دارد و این امر باعث تسریع و تسهیل در امر خدمات رسانی به مراجعین گردیده است .
مدیر کل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: هم اینک تمامی ادارات ثبت احوال این استان اقدام به صدور شناسنامه مکانیزه برای تمام متقاضیان می کنند به طوری که تاکنون یک میلیون و 805 هزار و 365 جلد شناسنامه مکانیزه صادر شده است.
وی بیان کرد: سازمان ثبت احوال به عنوان مرجع امور هویتی کشور در یک طرح برنامه ریزی شده کارت هوشمند ملی را جایگزین کارت های شناسایی فعلی می کند.
دهمرده ادامه داد: علاوه بر کاربردهای قبلی کارت ملی، کارت های جدید به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیک و حرکت به سمت جامعه اطلاعاتی این فرصت را فراهم می کند تا افراد به شیوه ای امن وارد فضای دیجیتالی شده و از خدمات آن بهره مند شوند.
وی افزود: با پیاده سازی و کاربردی شدن استفاده از کارت هوشمند ملی این امکان فراهم می شود که خدمات به روشی ساده، سریع و با کیفیت بالاتر به مردم ارائه شود.
مدیر کل ثبت احوال سیستان و بلوچستان بیان کرد: 82 درصد از جمعیت یک میلیون و 797 هزار و 524 نفر بالای 15 سال این استان معادل یک میلیون و 474 هزار و 780 نفر کارت هوشمند ملی دریافت کردند.تاریخ درج : 1397/10/6

بازگشت به آرشیو
آمار بازدیدها
تعداد کل بازدیدها تا امروز : 20513 نفر  |  تعداد بازدیدها کنندگان آنلاین : 4 نفر  |  تعداد بازدیدهای امروز : 74 نفر  |  تعداد بازدیدهای روز گذشته : 114 نفر  |  تعداد بازدیدهای 7 روز گذشته : 651 نفر  |  تعداد بازدیدهای 30 روز گذشته : 1858 نفر