امروز : دوشنبه 27 اسفند 1397

سازمان ثبت احوال کشور


اداره کل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان

اخبار و اطلاعیه ها

همایش روز ملی ثبت احوال 1397

همایش روز ملی ثبت احوال 1397

به مناسبت سوم دیماه روز ملی ثبت احوال و یکصدمین سالگرد صدور اولین شناسنامه در ایران همایش روز ملی ثبت احوال در زاهدان برگزار شد .
در این همایش که با حضور معاون امنیتی و انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان و مدیران کل دستگاههای اجرایی و کارکنان ثبت احوال استان برگزار شد 
مرعشی معاون امنیتی و انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان در این مراسم ضمن گرامیداشت سوم دیماه گفت : ثبت وقایع حیاتی بسیار حساس و با اهمیت است و کارکنان ثبت احوال باید با دقت در ثبت وقایع اقدام نمایند وی همچنین گفت شناسایی افراد مشکوک التابعه و بیگانه به ویژه در سیستان و بلوچستان از مهمترین وظایف کارکنان سازمان ثبت احوال است.

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان در این مراسم گفت: در سالهای گذشته اقدامات بسیاری زیادی در جهت خدمات رسانی سریع و آسان به مردم صورت گرفته است که این امر موجب شده تا تاکنون برای بیش از یک میلیون و 800 هزار نفر شناسنامه مکانیزه در استان صادر شود .

راحت دهمرده افزود: درصد ثبت ولادت در استان از 43 درصد در سالهای دهه 80 به 98.2 درصد در سال جاری رسیده و ثبت وفات هم از 40 درصد از سال 80 تاکنون به 93 درصد رسیده است.

وی گفت: تاکنون 82 درصد از جمعیت استان کارت ملی دریافت کرده اند و امید است تا پایان سال برای تمامی جمعیت هدف کارت ملی صادر گردد .

در پایان این مراسم از ثبت یاران نمونه سطح استان و 30 خانواده شهید بازنشسته و همکار در ثبت احوال استان تقدیر به عمل آمد . 
همچنین از بازنشستگان و کارکنان نمونه و ورزشکاران نمونه ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان با اهدای لوح و تندیس 3 دی ماه تقدیر به عمل آمد .تاریخ درج : 1397/10/5

بازگشت به آرشیو
آمار بازدیدها
تعداد کل بازدیدها تا امروز : 19032 نفر  |  تعداد بازدیدها کنندگان آنلاین : 3 نفر  |  تعداد بازدیدهای امروز : 97 نفر  |  تعداد بازدیدهای روز گذشته : 100 نفر  |  تعداد بازدیدهای 7 روز گذشته : 619 نفر  |  تعداد بازدیدهای 30 روز گذشته : 1963 نفر