امروز : دوشنبه 27 اسفند 1397

سازمان ثبت احوال کشور


اداره کل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان

اخبار و اطلاعیه ها

وقوع ۹۹۰ مورد چندقلوزایی در سیستان و بلوچستان

وقوع ۹۹۰ مورد چندقلوزایی در سیستان و بلوچستان

رضا راحت دهمرده  اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون ۴۷ هزار و ۲۶۸ مورد ولادت در سیستان و بلوچستان به ثبت رسیده که از این تعداد ۹۹۰ واقعه ولادت چند قلو بوده است.

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان با بیان اینکه از این تعداد ولادت ۲۴ هزار و ۳۹۳ نفر پسر و ۲۲هزار و ۸۷۵ نفر دختر بوده اند، ادامه داد: از مجموع چندقلوزایی‌های استان ۴۷۷ مورد دوقلو و ۱۲ مورد هم سه قلو گزارش شده است.

وی با بیان اینکه در ۶ماهه نخست امسال به‌طور متوسط در هر روز ۲۶۴ مورد ولادت در استان ثبت شده است گفت: در این مدت بین نام‌های انتخاب‌شده برای نوزادان «محمد» و «فاطمه» بیشترین فراوانی نام را به خود اختصاص داده است.

دهمرده ادامه داد:  در ۶ ماهه نخست سال پس از نام‌های محمد و فاطمه در بین پسران  امیرعلی، محمد طاها، محمد عمر و علی و فاطمه، عایشه، سدنا، مریم و زینب بیشترین فراوانی نام در گروه دختران را به خود اختصاص داده است.

وی عنوان کرد: در هر ساعت ۱۱ نوزاد در سطح استان متولد می‌شود که می‌توان گفت بالاترین نرخ ولادت استان‌های کشور مربوط به سیستان و بلوچستان است.

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان افزود: بیشترین ازدواج برای آقایان استان در سنین ۲۰ تا ۲۴ سال و برای خانم‌ها در سنین ۱۵ تا ۱۹ است.تاریخ درج : 1397/7/24

بازگشت به آرشیو
آمار بازدیدها
تعداد کل بازدیدها تا امروز : 19032 نفر  |  تعداد بازدیدها کنندگان آنلاین : 3 نفر  |  تعداد بازدیدهای امروز : 96 نفر  |  تعداد بازدیدهای روز گذشته : 100 نفر  |  تعداد بازدیدهای 7 روز گذشته : 618 نفر  |  تعداد بازدیدهای 30 روز گذشته : 1963 نفر