امروز : دوشنبه 27 اسفند 1397

سازمان ثبت احوال کشور


اداره کل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان

اخبار و اطلاعیه ها

دیدار صمیمی مدیر دفتر تسهیل گری و توسعه محلی شیر آباد 2 زاهدان با مدیر کل ثبت احوال استان

دیدار صمیمی مدیر دفتر تسهیل گری و توسعه محلی شیر آباد 2 زاهدان با مدیر کل ثبت احوال استان

ظهر دیروز در دیداری صمیمی مسئول و کارشناسان دفتر تسهیل گری و توسعه محلی اجتماعی محور شیر آباد 2 زاهدان و همچنین به همراه معتمد محلی با حضور در دفتر مدیر کل ثبت احوال استان با وی دیدار و گفتگو نمودند.

در ابتدای این جلسه جناب گرگیج معتمد محلی با تقدیراز تلاش و زحمات ثبت احوال در چند سال اخیر گفت : اقدامات بسیار خوبی در حوزه ثبت احوال و خدمات رسانی به مردم در سطح استان و شهرستان زاهدان صورت گرفته است که نشان از توجه مسئولین ثبت احوال استان به این امر است . وی با اشاره به راه اندازی نمایندگی ثبت احوال در بیمارستانهای استان گفت : این نمایندگی های کار خدمات رسانی به مردم را بسیار سریع تر و روان تر نموده است و از بسیاری از دیر ثبتی و کم ثبتی وقایع حیاتی جلوگیری می کند .

وی با اشاره به موضوع فاقدین شناسنامه در شهرستان و الخصوص منطقه شیرآباد زاهدان گفت : عدم آگاهی مردم از برخی قوانین و مقررات باعث شده است این گونه افراد دچار مشکل شوند و این امر با برگزاری جلسات با شوراها و معتمدین در جهت اطلاع از قوانین و مقررات و راهنمایی این افراد به نحو احسن کمک شایانی در این خصوص خواهد  نمود و همچنین ثبت وقایع حیاتی به بهترین نوع ثبت گردد.

عیسی ورشوی مدیر دفتر تسهیل گری و توسعه محلی اجتماعی محور شیر آباد 2 زاهداننیز در این جلسه با اشاره به مشکلات فاقدین شناسنامه در این منطقه گفت : افراد بسیاری از فاقدین شناسنامه به این دفاتر مراجعه می کنند و مشکلات خود را مطرح می نمایند و با توجه به اینکه مراجعه به هر ارگانی نیازمند ارائه مدارک هویتی می باشد نمی توانند هیچگونه خدماتی از ارگانهای دولتی دریافت نمایند و این امر مشکلات بسیاری را برای آنان به وجود آورده است .

دهمرده مدیر کل ثبت احوال استان ضمن تقدیر از حضور و پیگیری این موراد توسط دفاتر تسهیل گری گفت : این جلسات و گفتگوها کمک بسیار زیادی به ثبت احوال در رفع مشکلات و موانع و خدمات رسانی مناسب به مردم می نماید و اعلام آمادگی نمود تا با برگزاری جلسات متعدد بتوان مشکلات و موانع موجود را مرتفع نمود.

وی با اشاره به جمعیت شهر زاهدان گفت : افراد ساکن در زاهدان از طیف های بسیاری تشکیل شده است که از استانهای مجاور و یا از کشورهای همسایه به استان مهاجرت نموده اند و هم ایرانی هستند و هم خارجی که طبق قوانین و مقررات رایج کشور خدمات دریافت می نمایند ولی عمده مشکل شهر زاهدان در حاشیه شهر هستند که متاسفانه به دلیل عدم اطلاع از قوانین و مقررات و طی مسیر اشتباه سعی در دریافت خدمات دارند که این موجب بروز مشکلاتی هم برای مراجعین و هم ارگانهای دولتی می گردد .

وی با اشاره به هندی های مقیم زاهدان گفت : هندی ها از گذشته ایام در شهر زاهدان در حال زندگی می باشند و هیچ گونه مشکلی در دریافت خدمات ندارند و این تنها به دلیل طی قانونی روال سکونت در ایران است و حتی تعدادی از فرزندان این عزیزان طبق قانون شناسنامه و مدارک ایرانی دریافت نموده اند .

وی گفت : در استان سیستان و بلوچستان  طیف های مختلف از فاقدین شناسنامه وجود دارد که طبق قانون برای هر کدام از این افراد مسیر مشخصی وجود دارد و افراد باید مسیر قانونی خود را جهت دریافت مدارک طی نمایند و با مراجعه به ثبت احوال و ادعای ایرانی بودن امکان صدور شناسنامه برای آنان امکان پذیر نیست .

وی با اشاره به موضوع فاقدین شناسنامه در استان گفت : ثبت احوال استان در سالهای اخیر با توجه و جدیت خاص به موضوع فاقدین شناسنامه اقدام نموده است و با برگزاری جلسات ونشست ها با مسئولین و سایر ارگانها در جهت رفع این مشکل گام برداشته است که تاکنون با بررسی بیش از 7000 پرونده به صدور 26000 جلد شناسنامه برای سرپرست خانوار و افراد تحت تکفل آنان منجر شده است .

وی ابراز امیدواری کرد با همکاری دفاتر تسهیل گری و همچنین سایر ارگانها با اطلاع رسانی و اطلاع مردم از قوانین و مقررات و مسیر قانونی بتوان مشکل فاقدین شناسنامه در استان هر چه سریعتر رفع گردد .
تاریخ درج : 1397/6/14

بازگشت به آرشیو
آمار بازدیدها
تعداد کل بازدیدها تا امروز : 19032 نفر  |  تعداد بازدیدها کنندگان آنلاین : 3 نفر  |  تعداد بازدیدهای امروز : 99 نفر  |  تعداد بازدیدهای روز گذشته : 100 نفر  |  تعداد بازدیدهای 7 روز گذشته : 620 نفر  |  تعداد بازدیدهای 30 روز گذشته : 1963 نفر