امروز : شنبه 31 فروردين 1398

سازمان ثبت احوال کشور


اداره کل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان

اخبار و اطلاعیه ها

هم اندیشی بررسی مشکلات فاقدین شناسنامه در استان

هم اندیشی بررسی مشکلات فاقدین شناسنامه در استان

جلسه هم اندیشی بررسی مشکلات فاقدین شناسنامه در استان س و ب با حضور مدیر کل ثبت احوال استان و جناب آقای یارمحمدی نماینده محترم مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی و همچنین سرپرست فرمانداری زاهدان ، مدیر ثبت احوال شهرستان زاهدان و جمعی از ریش سفیدان و معتمدین شهرستان در محل پارک علم و فناوری زاهدان برگزار شد .

در این جلسه مهندس یارمحمدی به شرح پیگیری هایی که درخصوص مشکلات فاقدین شناسنامه انجام شده پرداخت

نماینده معتمدین به بیان مشکلات و دغدغه های مردم در خصوص مشکلات شناسنامه ای و خطرات آن برای آینده ی شهرستان و مملکت پرداخت. همچنین راهکارهای حقوقی و قانونی برای خروج از معضل و حل مشکلات شناسنامه ای مردم را ارائه نمود .

در این جلسه مولوی حسن زهی به لزوم چاره جویی و اقدام عملی همه جانبه برای حل مشکلات شناسنامه ای مردم اشاره نموده و تاکید کرد بجای برگزاری جلسات و نشست ها یک راهکار جامع برای حل معضل شناسنامه توسط کلیه ی دستگاه های ذیربط اتخاذ شود .

سرپرست فرمانداری شهرستان زاهدان در این جلسه گفت : ماده ی 976 قانون مدنی ظرفیت خوبی برای حل مشکلات فاقدین شناسنامه دارد از نماینده ی محترم زاهدان تقاضا نمود مصوبات و دستورالعملهایی در راستای تسهیل و روانسازی اجرای ماده ی 976 برای ایرانیان فاقد شناسنامه تهیه و تدوین نموده و از مرکز کشور اجرائی نمودن آن را پیگیری نمایند. همچنین ایشان بحث ثبت نام از کودکان فاقد مدارک جهت تحصیل توسط فرمانداری پرداخته و از علما و حاضرین خواست تا در این مورد اطلاع رسانی کنند.

سپس مدیرکل ثبت احوال استان به ارائه ی شرح مختصری از تاریخچه  و خدمات ثبت احوال استان پرداخته و در رابطه با دستورالعمل جدید ممنوعیت از خدمات و آمادگی و تلاش ثبت احوال استان برای حل مشکلات شناسنامه ای مردم سخنانی ایراد نمود.تاریخ درج : 1397/5/22

بازگشت به آرشیو
آمار بازدیدها
تعداد کل بازدیدها تا امروز : 20282 نفر  |  تعداد بازدیدها کنندگان آنلاین : 1 نفر  |  تعداد بازدیدهای امروز : 81 نفر  |  تعداد بازدیدهای روز گذشته : 81 نفر  |  تعداد بازدیدهای 7 روز گذشته : 634 نفر  |  تعداد بازدیدهای 30 روز گذشته : 1770 نفر