امروز : شنبه 31 فروردين 1398

سازمان ثبت احوال کشور


اداره کل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان

اخبار و اطلاعیه ها

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با امامان جمعه اهل تشیع و تسنن شهرستان زاهدان دیدار کرد

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با امامان جمعه اهل تشیع و تسنن شهرستان زاهدان دیدار کرد

رئیس سازمان ثبت احوال کشور و هیات همراه در سفر به استان سیستان و بلوچستان در دیدار های جداگانه با حضرت آیت الله سلیمانی نماینده محترم ولی فقیه دراستان و امام جمعه معزز زاهدان و مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه معزز اهل تسنن زاهدان دیدار و گفتگو کردند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه معزز زاهدان در این دیدار اظهار کرد: ثبت احوال وظیفه بسیار خطیر و مهمی بر عهده دارد و باید با دقت و ظرافت نسبت به انجام این وظیفه مهم اقدام نماید .

امام جمعه معزز اهل تسنن نیز در این دیدار گفت: ثبت احوال استان در ساللهای اخیر خدمات بسیار خوبی به مردم ارائه نموده است ولی کمبود ها و مشکلات موجود در استان مانع از خدمات خوب و مناسب شده است .

وی با اشاره به مشکلات فاقدین در استان گفت : باید تلاش گردد تا هیچ خارجی به اسناد و هویت ایرانی دست پیدا ننماید و از سوی دیگر تلاش گردد تا هیچ ایرانی از خدمات و امکانات محروم نگردد چون پایه و اساس خدمات در کشور مدارک هویتی است که از طریق ثبت احوال صادر می گردد .

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به هدف سفر به استان سیستان و بلوچستان گفت : مشکل فاقدین شناسنامه و مشکوک التابعه در چند سال اخیر از طریق سازمان ثبت احوال کشور و ادارات کل در حال بررسی و پیگیری است و با برگزاری جلسات تخصصی متعدد با مسئولین اجرایی کشور و متخصصین حقوقی و اساتید دانشگاه در جهت رفع مشکل این افراد اقدام گردد که قدم های بسیار خوبی در چند سال اخیر برداشته شده است و امید است با پیگیری مستمر مشکل اینگونه افراد در کل کشور مرتفع گردد.

تاریخ درج : 1397/4/18

بازگشت به آرشیو
آمار بازدیدها
تعداد کل بازدیدها تا امروز : 20282 نفر  |  تعداد بازدیدها کنندگان آنلاین : 2 نفر  |  تعداد بازدیدهای امروز : 81 نفر  |  تعداد بازدیدهای روز گذشته : 81 نفر  |  تعداد بازدیدهای 7 روز گذشته : 634 نفر  |  تعداد بازدیدهای 30 روز گذشته : 1770 نفر