امروز : شنبه 31 فروردين 1398

سازمان ثبت احوال کشور


اداره کل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان

اخبار و اطلاعیه ها

استاندار : تامین نیروی انسانی برای ثبت احوال سیستان و بلوچستان در اولویت است

استاندار :  تامین نیروی انسانی برای ثبت احوال سیستان و بلوچستان در اولویت است

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ثبت احوال از نهادهای مهم و اساسی در زندگی مردم به شمار می‌رود، تاکید کرد: تامین نیروی انسانی مورد نیاز این نهاد برای ارایه خدمات بهتر در استان در اولویت است.
 
سید دانیال محبی در نشست شورای هماهنگی ثبت احوال استان که با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان ثبت احوال کشور برگزار شد، با بیان اینکه هر فرد در بدو تولد تا وفات سر و کارش با ثبت احوال است که این امر نشان از مهم بودن ثبت احوال دارد بر رفع مشکلات ثبت احوال استان تاکید کرد.
 
وی با اشاره به اهمیت رفع مشکلات فاقدین شناسنامه سیستان و بلوچستان گفت:  ضروری است از همه ظرفیت ها و توان برای رفع مشکل باقی مانده  فاقدین شناسنامه استان استفاده کرد.
 
استاندار سیستان و بلوچستان  گفت: از انجایی که بیشترین جمعیت این استان  در مناطق روستایی بسر می برند که ارایه خدمات در بخش های مختلف از جمله ثبت احوال را با مشکل روبه رو کرده نیازمند توجه ویژه مسوولان کشوری هستیم.
 
محبی یکی از مشکلات سیستان و بلوچستان را انتخاب اسامی و فامیل های نامربوط در بین برخی افراد ذکر کرد و گفت: لازم است با وجود ویژگی های بسیار مطلوب و مثال زدنی مردم این دیار نظیر خونگرمی و  مهربانی  فرهنگ سازی برای انتخاب نام و فامیل مناسب نیز مورد توجه قرار گیرد.
 
معاون امنیتی و انتظامی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: این استان دارای ویژگی خاصی در حوزه ثبت احوال نظیر بالاترین نرخ ولادت و رتبه نخست باروری کشور،  کمترین آمار طلاق با توجه به ویژگی های فرهنگی و مذهبی و تراکم جمعیت 14.7 نسبت میانگین  48 نفر در کشور  و  رتبه نخست جمعیت جوان با 67درصد جمعیت زیر 30سال است.
 
محمد هادی مرعشی افزود: در سالهای اخیر با توجه به اهمیت تعیین تکلیف فاقدین شناسنامه در استان 364 جلسه شورای تامین برگزار شد که منجر به تعیین تکلیف 26 هزار و 538 نفر سرپرست و اعضای خانواده آنان گردید.


تاریخ درج : 1397/4/18

بازگشت به آرشیو
آمار بازدیدها
تعداد کل بازدیدها تا امروز : 20282 نفر  |  تعداد بازدیدها کنندگان آنلاین : 1 نفر  |  تعداد بازدیدهای امروز : 81 نفر  |  تعداد بازدیدهای روز گذشته : 81 نفر  |  تعداد بازدیدهای 7 روز گذشته : 634 نفر  |  تعداد بازدیدهای 30 روز گذشته : 1770 نفر