امروز : شنبه 31 فروردين 1398

سازمان ثبت احوال کشور


اداره کل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان

اخبار و اطلاعیه ها

تودیع و معارفه رئیس اداره ثبت احوال بخش کورین

تودیع و معارفه رئیس اداره ثبت احوال بخش کورین

در مراسمی با حضور مدیر کل ثبت احوال استان و بخشدار و مسئولین محلی بخش کورین رئیس جدید اداره ثبت احوال کورین معرفی گردید .
در این مراسم بخشدار کورین در سخنانی با تقدیر از اقدامات و فعالیت های ثبت احوال استان گفت : همکاری و مساعدت مدیر کل ثبت احوال استان در راه اندازی اداره ثبت احوال در این منطقه کمک شایانی به مردم این بخش بزرگ نموده است . 
وی گفت : همکاری و تلاش رئیس اسبق اداره و کارکنان ثبت احوال کورین در خدمات رسانی مناسب و همکاری با مسئولین محلی در حل مشکلات مردم باعث رضایت همه اقشار مردم بخش از اداره ثبت احوال شده است .
وی با اشاره به مشکل فاقدین شناسنامه در منطقه از مسئولین درخواست کرد تا با همکاری جمعی و تلاش بیشتر هر چه سریعتر مشکل این قشر از مردم نیز مرتفع گردد . 
دهمرده مدیر کل ثبت احوال استان در این مراسم گفت : ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان با هدف خدمات رسانی سریع و مناسب به مردم تلاش دارد تا وقایع حیاتی را در کمترین زمان ممکن و در مهلت های قانونی به ثبت برساند زیرا که هم اکنون با پایگاه اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور که تمامی اطلاعات هویتی افراد در آن به صورت متمرکز قرار دارد منبع و مرجع استفاده تمامی دستگاههای اجرایی است و تاخیر در ثبت هر واقعه موجب ایجاد مشکل در دریافت خدمات از تمامی دستگاهای اجرایی است .
وی با اشاره به آمار ثبت ولادت و وفات در بخش کورین گفت :  مردم و مسئولین بخش باید به نحوی عمل نمایند تا وقایع حیاتی ولادت و وفات در کمترین زمان به اداره ثبت احوال کورین اعلام گردد .
مدیر کل ثبت احوال استان با اشاره به آمار کارت هوشمند ملی در بخش کورین گفت : در سال گذشته تنها در بخش ثبت نام کارت هوشمند ملی تعداد 6000 درخواست کارت هوشمند ملی در اداره ثبت احوال کورین اخذ شده است که تا پیش از این باید این افراد جهت دریافت خدمات با طی مسافت 100 کیلومتری به اداره ثبت احوال شهرستان زاهدان مراجعه نموده و خدمات دریافت می نمودند و با توجه به 2 بار مراجعه جهت ثبت نام و دریافت کارت بالغ بر 12000 جابه جایی باید صورت می گرفت که این امر با افتتاح اداره ثبت احوال در بخش کورین و کوتاه نمودن مسیر برای دریافت خدمات موجب رضایت مردم منطقه گردیده است .
در پایان این مراسم از زحمات جناب آقای راشید کاوه سرجو رئیس اسبق اداره تقدیر و جناب آقای محمد مراد ریگی به عنوان رئیس جدید اداره ثبت احوال بخش کورین معرفی گردید .

تاریخ درج : 1397/4/4

بازگشت به آرشیو
آمار بازدیدها
تعداد کل بازدیدها تا امروز : 20282 نفر  |  تعداد بازدیدها کنندگان آنلاین : 1 نفر  |  تعداد بازدیدهای امروز : 81 نفر  |  تعداد بازدیدهای روز گذشته : 81 نفر  |  تعداد بازدیدهای 7 روز گذشته : 634 نفر  |  تعداد بازدیدهای 30 روز گذشته : 1770 نفر