امروز : شنبه 31 فروردين 1398

سازمان ثبت احوال کشور


اداره کل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان

اخبار و اطلاعیه ها

برگزاری شورای راهبردی جمعیت استان سیستان و بلوچستان

برگزاری شورای راهبردی جمعیت استان سیستان و بلوچستان

محمد هادی مرعشی در جلسه شورای راهبردی جمعیت که به مناسبت 30 اردیبهشت ماه " روز ملی جمعیت " در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: میزان مصرف پروتئین حیوانی در سیستان و بلوچستان بسیار بالاست و ممکن است بخش عمده ای از دلایل مشکلات بیماران قلبی و عروقی مصرف بالای گوشت باشد.
وی به آمار بالای حوادث ترافیکی اشاره کرد و افزود : آمار 27 درصدی مرگ و میر جوانان در حوادث ترافیکی در سن 30 تا 34 سالگی قابل تامل و این موضوع نیز بسیار نگران است.
او افزود: با وجود اینکه در این استان بلحاظ نرخ رشد موالید مشکلی نداریم اما آمار فوت بلحاظ حوادث ترافیکی نگران کننده و آمار بالایی است.
سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری تالاسمی را یکی از بیماریهای  ژنتیک شایع در استان عنوان کرد و افزود : آمار مبتلایان این بیماری در استان بیشتر از میانگین کشوری است و با توجه به بالابودن مبتلایان به این بیماری  همواره کمبود منابع خونی در استان وجود دارد.
مرعشی گفت : افراد مبتلا به تالاسمی علاوه بر بیماری ، به سبب آلودگیهای خونی دچار مشکلاتی می شوند . بنابراین  تاکید موکد است که برنامه های دستگاههای اجرایی از جمله دانشگاه علوم پزشکی  در اجرای سیاستهای چند گانه جمعیت مشخص و ارائه شود تا بر اساس عملکرد جمعبندی لازم صورت گیرد. 
وی در پایان با تأکید بر اجرایی شدن سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در راستای رشد جمعیت ؛ خواستار ارائه گزارش نحوه اجرای سیاستهای چند گانه جمعیت از سوی دستگاههای اجرایی شد.
گفتنی است معظم رهبری با توجه به اهمیت مقوله جمعیت در اقتدار ملی و به عنوان یک فرصت و امتیاز در جهت جبران کاهش نرخ رشد جمعیت و نرخ باروری در سال های گذشته، سیاستهای کلی جمعیت را در 30 اردیبهشت ماه 93 ابلاغ فرمودند.
در ابتدای این جلسه مدیر کل ثبت احوال استان به عنوان دبیر شورای راهبردی جمعیت استان گزارشی از رشد جمعیتی و ثبت وقایع حیاتی در استان ارائه نمود. 

تاریخ درج : 1397/3/2

بازگشت به آرشیو
آمار بازدیدها
تعداد کل بازدیدها تا امروز : 20282 نفر  |  تعداد بازدیدها کنندگان آنلاین : 1 نفر  |  تعداد بازدیدهای امروز : 81 نفر  |  تعداد بازدیدهای روز گذشته : 81 نفر  |  تعداد بازدیدهای 7 روز گذشته : 634 نفر  |  تعداد بازدیدهای 30 روز گذشته : 1770 نفر