امروز : يكشنبه 5 اسفند 1397

سازمان ثبت احوال کشور


اداره کل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان

اخبار و اطلاعیه ها

ثبت 11 واقعه ولادت در هر ساعت در سیستان و بلوچستان

ثبت 11 واقعه ولادت در هر ساعت در سیستان و بلوچستان

رضا راحت دهمرده اظهار داشت: بر اساس آمارهای جمع آوری شده از ادارات ثبت احوال استان در 10ماه سال1396 در هر روز 267 واقعه ولادت و در هر ساعت حدود 11 نوزاد متولد شده ثبت شده اند.

وی ادامه داد: از مجموع وقایع ولادت ثبت شده در این مدت با تفکیک جنسیتی 41886  واقعه مربوط به ولادت پسران و 39884 واقعه مربوط به ولادت دختران بوده است.

وی اظهار داشت: مقایسه آمار ولادت این مدت با سال گذشته نشان می دهد که درصد ثبت در مهلت قانونی نسبت به ثبت تا یک سال 2.8 درصد افزایش داشته است که این نشان دهنده مراجعه به موقع و در مهلت قانونی مراجعان بوده است.

مدیر کل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: ثبت احوال کشور با قدمت 99 سال در ایران وظیفه ثبت وقایع حیاتی اتباع ایرانی را در اسناد و شناسنامه آنان برعهده دارد.

وی افزود: وقایع حیاتی ولادت و وفات مستقیما توسط این سازمان ثبت می شود و وقایع ازدواج و طلاق به صورت غیر مستقیم پس از ثبت در محاضر زیر مجموعه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و قوه قضاییه به ثبت احوال اعلام تا در اسناد و مدارک هویتی متقاضیان ثبت شود.

دهمرده گفت: سیستان و بلوچستان از دیر باز با توجه به گستردگی و پراکندگی جمعیت در ثبت به موقع این وقایع با مشکلات بسیاری روبرو بود که این امر باعث می شد وقایع حیاتی در بازه های زمانی بسیار طولانی و حتی تا سالیان سال به ثبت نرسند. 

وی ادامه داد: این نهاد در استان با توجه به تمامی کمبودهایی که از نظر منابع انسانی و همچنین تجهیزاتی با آن روبرو بود با برنامه ریزی و پیگیری مداوم در راستای ثبت به موقع وقایع حیاتی توانست رشد خوبی در ثبت به موقع وقایع حیاتی ایجاد کند به طوری که در سال جاری 98 درصد از ولادت های ثبت شده در مهلت قانونی 15 روز به ثبت رسیده است.تاریخ درج : 1396/11/8

بازگشت به آرشیو
آمار بازدیدها
تعداد کل بازدیدها تا امروز : 17995 نفر  |  تعداد بازدیدها کنندگان آنلاین : 2 نفر  |  تعداد بازدیدهای امروز : 27 نفر  |  تعداد بازدیدهای روز گذشته : 87 نفر  |  تعداد بازدیدهای 7 روز گذشته : 591 نفر  |  تعداد بازدیدهای 30 روز گذشته : 1923 نفر