امروز : يكشنبه 29 فروردين 1400

سازمان ثبت احوال کشور


اداره کل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان

اخبار و اطلاعیه ها

پیام تبریک فرماندار شهرستان دشتیاری به مناسبت روز ملی ثبت احوال

پیام تبریک فرماندار شهرستان دشتیاری به مناسبت روز ملی ثبت احوال

عادل عفتی فرماندار شهرستان دشتیاری با صدور پیامی ضمن تبریک روز ملی و هفته ثبت احوال از زحمات مدیریت و کارکنان خدوم مجموعه ثبت احوال این شهرستان تقدیر و تشکر کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دشتیاری ، متن پیام رئیس شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی به شرح ذیل می باشد.

"بسم الله الرحمن الرحیم"
دولت "تدبیر و امید" با بهره گیری از اصول مدیریتی برمبنای عقلانیت و دانش به لطف پروردگار متعال ، گام های بلندی در مسیر توسعه و ثبات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف برداشته است و فعالیت را بر مبنای اندیشه و تفکر اسلامی، اقتصاد مقاومتی با محوریت ولایت و توسعه توانسته است در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، مسیر توسعه و خدمت را فراهم نماید. در این راستا نقش سازمان ثبت احوال با تصمیم سازی مناسب ، برنامه ریزی سیستمی و ورود به عرصه برون سپاری خدمات به بخش خصوصی ، اقتصاد مقاومتی را عملیاتی و علاوه بر تکریم مردم و تسهیل خدمات ، زمینه ایجاد اشتغال را به سهم خود فراهم نموده است.
سوم دی ماه ، سالروز نخستین ثبت رسمی و قانونی ولادت و صدور شناسنامه در ایران است و نامگذاری این روز به عنوان روز ملی ثبت احوال ، فرصتی مغتنم برای تبیین تلاش‌های خدمتگزاران عرصه ثبت احوال می باشد که منشا خدمات چشمگیری در این مرز و بوم بوده‌اند.
سازمان ثبت احوال كشور به عنوان مرجع امور هويتي ايرانيان در راستاي تحقق سند چشم انداز بيست ساله ، دستاوردهاي ارزشمندي در زمينه هويت بخشي و صيانت از حقوق شهروندان با ثبت به موقع وقايع حياتي چهارگانه (تولد ، وفات ، ازدواج و طلاق) داشته و بستر خدمات هويت الكترونيكي بر پايه اساسي ترين درگاه اطلاعاتي را ايجاد كرده است.
صدور شناسنامه مکانیزه و صدور کارت هوشمند ملی که علاوه بر تصدیق هویت در فضای مجازی به عنوان زیرساخت اصلی دولت الکترونیک مورد توجه نظام اجرایی کشور بوده و ماحصل این طرح ملی، الکترونیکی شدن تمامی خدمات با مشارکت موثر دستگاه‌های اجرایی را به ارمغان خواهد آورد، نشان از تحولات چشمگیری دارد که در حوزه ثبت احوال شاهد آن هستیم.
اینجانب فرا رسیدن هفته ثبت احوال را به کلیه خدمتگذاران عرصه ثبت وقایع حیاتی تبریک عرض می نمایم و از خدمات کارکنان مجموعه ثبت احوال شهرستان دشتیاری و درراس آنها از جناب آقای دهواری رئیس ثبت احوال در توسعه الکترونیکی دولت تقدیر و تشکر نموده، امیدوارم دستگاه های اجرایی مرتبط با همکاری صمیمانه با تلاشگران ثبت وقایع حیاتی در پیشرفت و سربلندی میهن عزیز ، پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و سیاست های دولت "تدبیر و امید" و ارائه خدمات شایسته به شهروندان موفق و موید باشند.
" عادل عفتی"
فرماندار و رئیس شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی
شهرستان دشتیاری

تاریخ درج : 1399/10/6

بازگشت به آرشیو
آمار بازدیدها
تعداد کل بازدیدها تا امروز : 76464 نفر  |  تعداد بازدیدها کنندگان آنلاین : 1 نفر  |  تعداد بازدیدهای امروز : 23 نفر  |  تعداد بازدیدهای روز گذشته : 169 نفر  |  تعداد بازدیدهای 7 روز گذشته : 901 نفر  |  تعداد بازدیدهای 30 روز گذشته : 2913 نفر