امروز : دوشنبه 10 آذر 1399

سازمان ثبت احوال کشور


اداره کل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان

اخبار و اطلاعیه ها

مراسم تکریم و معارفه رییس جدید ثبت احوال شهرستان فنوج

مراسم تکریم و معارفه رییس جدید ثبت احوال شهرستان فنوج

جلسه شورای اداری شهرستان فنوج با حضور مدیر کل ثبت احوال استان برگزار شد و رئیس جدید ثبت احوال شهرستان فنوج معرفی گردید .
در ابتدای جلسه آرام رئیس ثبت احوال فنوج گزارشی از روند ثبت وقایع حیاتی و همچنین اقدامات صورت گرفته در منطقه فنوج ارائه نمود .
دهمرده مدیر کل ثبت احوال استان ضمن تقدیر از اعضای شواری اداری شهرستان در کمک و همکاری به ثبت احوال در رسیدن به اهداف سازمان ثبت احوال کشور گفت : اسناد ثبت احوال پایه و اساس اسناد هویتی مردم است و ۱۰۰ نوع خدمت از طرق مختلف به مردم و دستگاه ها ارائه می گردد .
وی گفت : همه مردم از ابتدای تولد تا زمان مرگ با ثبت احوال در ارتباط هستند و از خدمات ثبت احوال بهره مند می شوند و این امر باعث گردیده تا بیشترین مراجعه کننده به ادارات ثبت احوال باشد .
رضا راحت دهمرده با اشاره به وظایف ثبت احوال گفت : با اجرای طرح اختصاص شماره ملی به تمامی اسناد ثبت احوال از بدو تاسیس تاکنون باعث گردید تا زیر ساخت خدمات دولت الکترونیکی در کشور امکان پذیر گردد و هم اکنون تمامی دستگاه ها از بانک های اطلاعاتی ثبت احوال استفاده می نمایند و هر چه این اطلاعات به روز تر باشد امکان خدمات رسانی بهتری به مراجعین امکان پذیر خواهد بود .
وی افزود : از سال ۹۲ تا کنون بیش از ۲۸ اداره و نمایندگی ثبت احوال در استان راه اندازی نموده ایم تا سطح دسترسی مردم به ادارات ثبت احوال آسان تر نماییم که این امر باعث گردید خدمات را در کمترین زمان به مردم ارائه نماییم و بتوانیم وقایع حیاتی را در سریعترین زمان به ثبت برسانیم .
مدیر کل ثبت احوال استان گفت : با صدور شناسنامه مکانیزه در ثبت احوال از بسیاری خطاها و مشکلات موجود در شناسنامه های قدیمی جلوگیری گردد و روند صدور شناسنامه مکانیزه در استان به روز در حال انجام است و تاکنون از ۳ میلیون جمعیت استان حدود ۲ میلیون نفر شناسنامه مکانیزه دریافت نموده اند .
مدیر کل ثبت احوال استان گفت : با جذب نیرو های جدید و تامین تجهیزات لازم بتوانیم در آینده نزدیک نمایندگی ثبت احوال بخش کوتیج را راه اندازی نماییم تا بتوانیم خدمات بهتری را به مردم منطقه ارائه نماییم .
مشتاق احمد ریگی فرماندار شهرستان فنوج گفت : شهرستان نوپای فنوج و زیرساختهای موجود نیازمند تلاش و پیگیری های خاص همه سازمان ها است تا بتوانیم شهرستان را به شرایط مطلوب برسانیم .
وی گفت : همه دستگاهها الخصوص شهرداری ها و دهیاری ها موظف هستند تا همکاری لازم را با ثبت احوال داشته باشند تا وقایع حیاتی در کمترین زمان ممکن به ثبت برسد .
ریگی گفت : اقدامات خوبی در تعیین تکلیف پرونده های فاقدین در شهرستان صورت گرفته است و امید است با تعامل و همکاری دستگاهها روند بررسی پرونده ها تسریع یابد .
وی ضمن تقدیر از عملکرد ثبت احوال در برگزاری انتخابات گفت : حضور فعال ثبت احوال در تمامی جلسات و مسیر برگزاری انتخابات باعث گردید انتخاباتی خوب و دقیق برگزار نماییم که این امر جای تقدیر دارد .

در پایان جلسه از اقدامات جناب آقای آرام تقدیر گردید و جناب آقای اسلم رئیسی به عنوان رئیس جدید ثبت احوال شهرستان فنوج معرفی گردید

تاریخ درج : 1399/5/22

بازگشت به آرشیو
آمار بازدیدها
تعداد کل بازدیدها تا امروز : 62425 نفر  |  تعداد بازدیدها کنندگان آنلاین : 4 نفر  |  تعداد بازدیدهای امروز : 78 نفر  |  تعداد بازدیدهای روز گذشته : 163 نفر  |  تعداد بازدیدهای 7 روز گذشته : 832 نفر  |  تعداد بازدیدهای 30 روز گذشته : 2944 نفر