امروز : دوشنبه 10 آذر 1399

سازمان ثبت احوال کشور


اداره کل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان

اخبار و اطلاعیه ها

مراسم تکریم و معارفه رئیس جدید ثبت احوال سراوان

مراسم تکریم و معارفه رئیس جدید ثبت احوال سراوان

هاشم زهی رئیس ثبت احوال در ابتدای جلسه گزارشی از اقدامات و فعالیتهای ثبت احوال سراوان ارائه نمود و گفت : همکاری مردم در رشد ثبت به موقع وقایع حیاتی در شهرستان بسیار مطلوب بوده است به گونه ای که هم اکنون ۹۸.۹ درصد ولادت ها و ۹۵ درصد وفات در مهلت قانونی در شهرستان به ثبت می‌رسد .
وی ضمن تقدیر از همکاری و همراهی شورای تامین شهرستان سراوان گفت : با تعامل بسیار خوب اعضای شورای تامین شهرستان ۱۵۰۶ پرونده فاقد ورقه تعیین تکلیف گردیده است و هم اکنون تنها ۳۱ پرونده در حال بررسی و اقدام می باشد .
دهمرده مدیر کل ثبت احوال استان گفت : تمامی دستگاههای اجرایی از پایگاه اطلاعات جمعیتی با استفاده از ظرفیت شماره ملی استفاده می نمایند و توانسته از یک دستگاه قدیمی و دستی به یک دستگاه کاملا مکانیزه تبدیل شود .
وی گفت : طرح های بزرگی در ثبت احوال صورت گرفت و هم اکنون تمامی فعالیتها و اقدامات ثبت احوال به صورت آنلاین و به روز ارائه می گردد و دستگاهها در کمترین زمان از این اطلاعات بهره برداری می نمایند .
رضا راحت دهمرده گفت : در گذشته ثبت وقایع حیاتی در استان روند مناسبی نداشت و افراد برای ثبت وقایع حیاتی خود با فاصله زمانی طولانی اقدام می نمودند که باعث دیر ثبتی و ایجاد مشکل فاقدین در استان شده است که با اقدامات صورت گرفته و افزایش ادارات و نمایندگی ها در سطح استان توانسته ایم روند ثبت وقایع حیاتی را به روز نماییم و هم اکنون در منطقه سراوان بزرگ ۸ اداره در حال ارائه خدمات به مردم هستند .
مدیر کل ثبت احوال گفت : ثبت فوت در استان باید مورد توجه قرار گیرد و با همکاری دستگاه ها ، شوراها و خانه های بهداشت بتوانیم ثبت وقایع فوت را نیز در استان به روز نماییم .
دهمرده با اشاره به مشکل فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی گفت : عدم آگاهی مردم از قوانین و مقررات و اجرای صحیح آن باعث ایجاد مشکلات بسیاری در استان شده است و عدم ثبت ازدواج اینگونه افراد و انجام ازدواج های شرعی باعث گردیده تا این افراد از بسیاری حقوق خود محروم بمانند .
جناب شهرکی فرماندار سراوان گفت : ثبت احوال از ارگانهای اصلی و مهم در کشور است و دغدغه همه دستگاهها است زیرا هم اکنون تمامی ارتباطات و تایید هویت افراد با پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور صورت می گیرد.
وی با اشاره به ارائه خدمات در ثبت احوال گفت : به دست آوردن رضایت مراجعین اتفاقی نیست و این نیازمند نگاه مدیریتی و
صبر و حوصله بسیار است و همکاران ثبت احوال توانسته اند با اقدامات خوب خدمات بسیار مطلوبی ارایه نمایند.
بخشدار جالق در این جلسه با تقدیر از جناب جنگی زهی رئیس ثبت احوال بخش جالق گفت : رضایت مردمی بسیار خوبی از حوزه ثبت احوال در حوزه ۴۲ هزار نفری جالق وجود دارد و این نشان از فعالیت خوب همکاران ثبت احوال دارد .
در پایان این جلسه از زحمات جناب هاشم زهی تقدیر و جناب آقای شالی بر به عنوان رئیس جدید ثبت احوال شهرستان سراوان معرفی گردید .

تاریخ درج : 1399/5/15

بازگشت به آرشیو
آمار بازدیدها
تعداد کل بازدیدها تا امروز : 62426 نفر  |  تعداد بازدیدها کنندگان آنلاین : 3 نفر  |  تعداد بازدیدهای امروز : 79 نفر  |  تعداد بازدیدهای روز گذشته : 163 نفر  |  تعداد بازدیدهای 7 روز گذشته : 833 نفر  |  تعداد بازدیدهای 30 روز گذشته : 2945 نفر