امروز : دوشنبه 10 آذر 1399

سازمان ثبت احوال کشور


اداره کل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان

اخبار و اطلاعیه ها

تکریم و معارفه رئیس جدید ثبت احوال شهرستان خاش

تکریم و معارفه رئیس جدید ثبت احوال شهرستان خاش

صبح امروز با حضور مدیر کل ثبت احوال استان و اعضای شورای اداری شهرستان خاش در فرمانداری رئیس جدید ثبت احوال شهرستان خاش معرفی گردید.
مدیر کل ثبت احوال استان با اشاره به وظایف اصلی ثبت احوال گفت : اسناد ثبت احوال مهمترین سند و پایه تمامی اسناد دیگر در کشور است زیرا هویت ایرانی افراد را نشان می دهد .
وی گفت : ثبت احوال استان در راستای اهمیت و ضرورت اسناد هویتی اقدامات زیادی را در سطح استان انجام داده است تا وقایع حیاتی در سریعترین زمان ممکن و دقیق به ثبت برسد به نحوی که هم اکنون ۹۸ درصد وقایع ولادت ها در استان در مهلت قانونی ۱۵ روز به ثبت می رسد و این آمار در شهرستان خاش ۹۹ درصد است.
وی با اشاره به ماموریت ثبت احوال در ثبت تغییر نشانی افراد گفت : هم اکنون تمامی دستگاه های دولتی از اطلاعات پایگاه جمعیتی کشور استفاده می نمایند و یکی از مهمترین وظایف ثبت احوال تکمیل اطلاعات این پایگاه است تا بتوان در ارائه خدمات به مراجعین دقیق تر اقدام گردد که این امر با ثبت تغییر نشانی افراد در سایت سازمان ثبت احوال کشور امکان پذیر است و تمامی افراد می توانند با مراجعه و ثبت اطلاعات خود به صورت رایگان در تکمیل این پایگاه همکاری نمایند .

فرماندار شهرستان خاش در این مراسم گفت : تغییر و تحویل یک امر طبیعی در ارگانها است و خوشا به حال آن فردی که این وظیفه را به خوبی تحویل نماید و توانسته باشد رضایت مردم و خداوند متعال را کسب نماید .
صالحی فرماندار شهرستان خاش در این مراسم با اشاره به اهمیت اسناد ثبت احوال گفت : ثبت احوال ارگانی است که با تمامی مردم از تمامی اقشار ارتباط دارد و فرد از ابتدای تولد تا زمان مرگ با این سازمان در ارتباط است لذا ثبت احوال از اهمیت و جایگاه ویژه ای در بین مردم و دستگاه های حاکمیتی برخوردار است و با مکانیزه شدن اطلاعات ثبت احوال کمک بسیار زیادی در ارائه خدمات به دستگاه ها و مردم گردیده که این امر در اجرای صحیح و دقیق انتخابات نمود بیشتری داشته است و نشان از وظیفه خطیر دستگاه را دارد.
وی افزود : مهمترین وظیفه هر ارگانی پاسخگویی مناسب به مراجعین و کسب رضایت مردم است و ادارات ثبت احوال در اجرای این امر موفق بوده اند .
در پایان این مراسم از اقدامات و فعالیتهای جناب شالی بر رئیس ثبت احوال خاش تقدیر و جناب گنگوزهی به عنوان رئیس جدید ثبت احوال شهرستان خاش معرفی گردید.

تاریخ درج : 1399/5/15

بازگشت به آرشیو
آمار بازدیدها
تعداد کل بازدیدها تا امروز : 62426 نفر  |  تعداد بازدیدها کنندگان آنلاین : 2 نفر  |  تعداد بازدیدهای امروز : 79 نفر  |  تعداد بازدیدهای روز گذشته : 163 نفر  |  تعداد بازدیدهای 7 روز گذشته : 833 نفر  |  تعداد بازدیدهای 30 روز گذشته : 2945 نفر