امروز : پنجشنبه 21 فروردين 1399

سازمان ثبت احوال کشور


اداره کل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان

اخبار و اطلاعیه ها

تاکید مدیر کل ثبت احوال استان به الزام ثبت ازدواج قانونی زنان ایرانی با اتباع خارجی

تاکید مدیر کل ثبت احوال استان به الزام ثبت ازدواج قانونی زنان ایرانی با اتباع خارجی

مدیر کل ثبت احوال استان در دیدار با فرماندار کنارک گفت : دستور ویژه برای بررسی و تعیین تکلیف پرونده های فاقدین شناسنامه در مناطق سیل زده به ادارات ثبت احول ابلاغ شده است تا با همکاری سایر ارگانهای ذیربط نسبت به تعیین تکلیف این پرونده ها و برخورداری افراد از مزایای کمک رسانی ها اقدام نمایند .
مدیر کل ثبت احوال استان گفت : دستورالعمل و شیوه اجرایی قانون تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج زن ایرانی با اتباع خارجی در دست بررسی است و به زودی ابلاغ خواهد شد اما شرط اصلی برای تشکیل پرونده برای این افراد ثبت ازدواج قانونی آنان است و باید مراجعین قبل از هر اقدامی نسبت به ثبت ازدواج از طریق مراجع قانونی اقدام نمایند .
فرماندار شهرستان کنارک نیز در این دیدار گفت : با همکاری ثبت احوال و سایر دستگاههای مرتبط با حوزه فاقدین شناسنامه برای تعیین تکلیف پرونده ها در کمترین زمان اقدام می گردد و نباید هیچ ایرانی بدون شناسنامه باقی بماند و هیچ غیر ایرانی نباید به شناسنامه ایرانی دست پیدا نماید .
یوسفی با اشاره به مسافت زیاد بخش های همچون زرآباد که دورترین مسیر به مرکز شهرستان در کل کشور را دارد گفت : باید خودمان را جای آن مراجعه کننده قرار دهیم و سختی مسافت و رفت آمد را در نظر بگیریم و نسبت به خدمات رسانی مناسب به انان اقدام نماییم و باید به سمتی برویم که ارائه خدمات را به مناطق دور دست ببریم تا از مراجعه مردم جلوگیری نماییم .


تاریخ درج : 1398/11/5

بازگشت به آرشیو
آمار بازدیدها
تعداد کل بازدیدها تا امروز : 39310 نفر  |  تعداد بازدیدها کنندگان آنلاین : 6 نفر  |  تعداد بازدیدهای امروز : 101 نفر  |  تعداد بازدیدهای روز گذشته : 152 نفر  |  تعداد بازدیدهای 7 روز گذشته : 825 نفر  |  تعداد بازدیدهای 30 روز گذشته : 2549 نفر