امروز : يكشنبه 23 خرداد 1400

سازمان ثبت احوال کشور


اداره کل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان

اخبار و اطلاعیه ها

برگزاری همایش روز ملی ثبت احوال

برگزاری همایش روز ملی ثبت احوال

همایش روز ملی ثبت احوال با حضور دکتر زینی وند معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان برگزار گردید .
در این مراسم دکتر زینی وند ضمن تبریک روز ملی ثبت احوال گفت : ثبت احوال از قدیم تاکنون تغییرات بسیاری داشته است و از یک سیستم دستی به سیستم های تماما الکترونیک تبدیل شده است .
وی گفت : عملکرد ثبت احوال در استان متفاوت از سایر استان های کشور است و با توجه به گستردگی و پیچیدگی کار در استان کار ثبت احوال استان بسیار خطیر و مهم است .
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری با اشاره به بحث فاقدین شناسنامه در استان گفت : مسولین استان به صورت جدی پیگیر امر صدور شناسنامه در استان هستند و مگر می شود که کسی نخواهد و مسئولی نخواهد این امر در استان مرتفع گردد
و در این سالها حتی با تسهیل و سریع در خصوص هویت بخشی اقدام شده است و صدور ۳۱ هزار سند نشان این امر است اما اسناد هویتی مهمترین سند افراد یک کشور هستند و باید در صدور و بررسی افراد متقاضی اسناد با حساسیت و جدیت اقدام گردد و به همین جهت وظیفه ثبت احوال بسیار مهم و حساس است و باید روسای ادارات ثبت احوال در این زمینه همکاری با فرمانداری ها انجام دهند .
وی افزود : تمامی افراد ایرانی و غیر ایرانی باید شناسایی و هویت بخشی شود تا از بسیاری از مشکلات در استان جلوگیری گردد .
وی با اشاره به دستورالعمل جدید فاقدین ابلاغ شده گفت : ایین نامه اجرایی این قانون در دست تدوین است و با ابلاغ ایین نامه اجرایی امکان اجرا خواهد بود ۰
وی با تشکر از حضور روسای ادارات ثبت احوال در هیات های اجرایی انتخابات فرمانداری ها گفت :
تایید های کمیته اجرایی بر اساس قانون
و بر اساس بررسی های شکلی و بررسی های ماهیتی و تایید دستگاههای ذیربط صورت گرفته است و ۹۹.۱۱درصد افراد تایید صلاحیت داشتیه ایم و تعدادی هم رد صلاحیت شده اند و همه بر اساس قانون اقدام صورت گرفته است .
زینی وند گفت : برای شرکت در انتخابات اصل شناسنامه که دارای شماره باشد کفایت می کند و افراد نگرانی جهت شرکت در انتخابات نداشته باشند .
تاریخ درج : 1398/10/7

بازگشت به آرشیو
آمار بازدیدها
تعداد کل بازدیدها تا امروز : 81739 نفر  |  تعداد بازدیدها کنندگان آنلاین : 1 نفر  |  تعداد بازدیدهای امروز : 14 نفر  |  تعداد بازدیدهای روز گذشته : 94 نفر  |  تعداد بازدیدهای 7 روز گذشته : 607 نفر  |  تعداد بازدیدهای 30 روز گذشته : 3066 نفر