امروز : يكشنبه 23 خرداد 1400

سازمان ثبت احوال کشور


اداره کل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان

اخبار و اطلاعیه ها

جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان خاش

جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان خاش

جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان خاش با حضور فرماندار ، مدیر کل ثبت احوال استان و معاونین ستادی و اعضای شورای اداری شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد .

در ابتدای این‌جلسه جناب شالی بر به نمایندگی از ادارات خاش ، نوک آباد و ایرندگان گزارشی از اقدامات و فعالیت های صورت گرفته در سطح شهرستان خاش ارائه نمود و با

در این جلسه اعضای شورای اداری ضمن تقدیر از همکاری ثبت احوال با دستگاههای اجرایی آمادگی خود را برای همکاری بیشتر و رفع مشکلات و موانع موجود در ثبت به موقع وقایع حیاتی را اعلام نمودند .

جناب صالحی فرماندار خاش ضمن تقدیر و تشکر از شورای اداری شهرستان و ثبت احوال در ثبت وقایع حیاتی استان گفت : عملکرد مثبت در ثبت به موقع وقایع حیاتی و ارائه این آمار و اطلاعات از طریق ثبت احوال کمک بسیار خوبی به برنامه ریزان استان و شهرستان می نماید و می توانیم برنامه ریزی و تصمیم گیری دقیقی در سطح شهرستات صورت دهیم .

وی با اشاره به بازدید از اداره ثبت احوال نوک آباد گفت : گسترش ادارات و نمایندگی های ثبت احوال در سطح استان در سالهای اخیر بسیار عالی بود و در بازدید از ادارات ثبت احوال و عدم وجود مراجعه کنندگان منتظر و در صف و روان بودن خدمات رسانی و رضایت مردم یکی از نکات مثبت ادارات ثبت احوال است و خدا را شاکریم که رضایت مردم از ثبت احوال بسیار بالا و خوب بوده و هست .

وی همچنین گفت : نیرو و امکانات لازمه خدمات رسانی مناسب به مردم است و کمبود اعتبارات همیشه این امر را با مشکل مواجه می نماید ، اما نیازمند تعامل و همکاری تمامی دستگاهها هستیم تا بتوانیم خدمات مطلوب به مردم ارائه نمایین .

وی با اشاره به اهمیت ثبت فوت گفت : در مورد ثبت فوت باید اقدام بیشتری در سطح شهرستان صورت گیرد و با اطلاع رسانی مناسب به مردم و شوراها و دهیاران این امر ممکن خواهد بود .

مدیر کل ثبت احوال استان در این جلسه گفت : سازمان ثبت احوال یک سازمان حاکمیتی است و وظیفه اصلی ثبت به موقع وقایع حیاتی است.

وی گفت : تاخیر در ثبت وقایع حیاتی در گذشته باعث به وجود آمدن مشکلات کنونی در فاقدین شناسنامه است .

دهمرده گفت : در سالهای گذشته با اقدامات صورت گرفته ثیت وقایع حیاتی در استان رشد بسیار خوبی داشته است که این امر باعث گردیده هم اکنون ثبت وقایع حیاتی در مهلت قانونی استان به ۹۸ درصد برسد و این امر در خاش به ۹۹ درصد رسیده است و این نشان تعامل و همکاری خوب دستگاههای اجرایی شهرستان الخصوص مرکز بهداشت و درمان شهرستان است .

مدیر کل ثبت احوال استان گفت : برای رفع مشکل فاقدین شناسنامه در استان طرح های بسیاری صورت گرفته است اما استانی هستیم که به دلیل هم مرزی با کشور های افغانستان و پاکستان و مهاجرت و نسبت های فامیلی در دوطرف مرز حل این مشکل به صفر نخواهد رسید .

وی گفت : از سال ۹۲ تاکنون ۶۳۸ پرونده در شهرستان خاش بررسی شده است که از این تعداد ۵۰۸ تایید ۱۳۰ پرونده و برای ۱۴۸۱ نفر شناسنامه صادر شده است .

وی با اشاره به فاقدین شناسنامه مناطق روتک و شهر پیمان گفت : با توجه به هم مرزی و مهاجرت و سکونت افراد مختلف در این مناطق باید با دقت و حساسیت بالاتری اقدام گردد.

وی با اشاره به مصوبه جدید مجلس در خصوص تعیین تکلیف فرزندان حاصل از زن ایرانی با مرد خارجی گفت : ابهاماتی در شیوه اجرای این قانون وجود دارد و جلسات متعددی در سازمان و سایر دستگاههای درگیر با این مصوبه برگزار شده است و

امیدواریم با رفع ایرادات شیوه نامه مشکل این افراد مرتفع گردد .تاریخ درج : 1398/8/22

بازگشت به آرشیو
آمار بازدیدها
تعداد کل بازدیدها تا امروز : 81740 نفر  |  تعداد بازدیدها کنندگان آنلاین : 1 نفر  |  تعداد بازدیدهای امروز : 17 نفر  |  تعداد بازدیدهای روز گذشته : 94 نفر  |  تعداد بازدیدهای 7 روز گذشته : 608 نفر  |  تعداد بازدیدهای 30 روز گذشته : 3067 نفر