امروز : سه شنبه 14 مرداد 1399

سازمان ثبت احوال کشور


اداره کل ثبت احوال استان سیستان و بلوچستان

اخبار و اطلاعیه ها

دیدار مدیر کل ثبت احوال استان با ریاست دادگاه بخش دشتیاری

دیدار مدیر کل ثبت احوال استان با ریاست دادگاه بخش دشتیاری

به مناسبت هفته قوه قضاییه با حضور در محل دادگاه دشتیاری دیداری با ریاست دادگاه صورت گرفت .
در این دیدار مدیر کل ثبت احوال استان ضمن تبریک هفته قوه قضاییه گفت : همکاری بسیار خوبی فی مابین ادارات ثبت احوال و دادگستری و دادگاها از قدیم الایام بوده است و این امر چه در پاسخگویی به مراجعین و چه در حل مشکلات مردم موثر بوده است .
وی گفت : تاکید و هدف ثبت احوال عدم دسترسی فرد خارجی به مدارک هویتی ایرانی است و این امر خط قرمز کارکنان ثبت احوال است .
وی افزود: با توجه به ارتباط تنگاتنگ در دو سوی مرز و ارتباطات فامیلی به وجود آمده در دو سوی مرز باید با حساسیت بیشتری در خصوص تایید و رد افراد از طریق دستگاهای اطلاعاتی و انتظامی صورت گیرد .
وی با اشاره به ثبت فوت در استان گفت : برای ثبت ثبت فوت از ظرفیت خانه های بهداشت و نیروی انتظامی در استان استفاده شد تا با اعلام بموقع باعث پیشگیری از مواردی همچون جعل و غصب شناسنامه در آینده جلوگیری شود و این امر
از حجم پروندهای این چنینی مرجع قضایی جلوگیری می نماید .
ناصری ریاست دادگاه دشتیاری در این دیدار گفت :
♦رویکرد ریاست جدید قوه قضاییه تفکیک موارد اداری از موارد قضایی و تعیین تکلیف از طرف دستگاهای اجرایی است تا از مراجعه مردم به قوه قضایی جلوگیری شود .
♦وی گفت دستگاهای انتظامی و اطلاعاتی باید دقت بیشتر در بررسی هویت افراد نماید و نباید هویت شخص با موارد قضایی تداخل ایجاد کند و این موارد باید از هم تفکیک شود.
♦نباید فراتر از قانون عمل کرد و باید طبق موازین قانون اقدام گردد و اختیارات شخصی و سلیقه یی نباید در تصمیم گیری ها تاثیر گذار باشد.
♦مشکل تابعیت با مشکل قضایی فرد متفاوت است و نباید سایر اعضای خانواده از حقوق شهروندی محروم گردد .تاریخ درج : 1398/4/9

بازگشت به آرشیو
آمار بازدیدها
تعداد کل بازدیدها تا امروز : 49103 نفر  |  تعداد بازدیدها کنندگان آنلاین : 2 نفر  |  تعداد بازدیدهای امروز : 25 نفر  |  تعداد بازدیدهای روز گذشته : 149 نفر  |  تعداد بازدیدهای 7 روز گذشته : 876 نفر  |  تعداد بازدیدهای 30 روز گذشته : 3247 نفر